Yaşları yada hastalıkları gereği bakıma muhtaç hale gelmiş yaşlı kişiler aile bireyleri kendileri bakmak konusunda çeşitli sebeplerden ötürü yetersiz kaldıklarında, profesyonel yaşlı bakıcısı desteğine ihtiyaç duymaktadırlar.

Kişisel ihtiyaçlarını gidermekle ilgili sorunlar yaşamaya başlayan veya yatalak hale gelmiş yaşlı bireyler gerek hastanede gerekse evlerinde bakıcı desteği aramaktadırlar. Bu hizmeti bir danışmanlık firması aracılığı ile alacak olan ailelerin en fazla dikkat etmeleri gereken durum yaşlıların bakımı ve ihtiyaçlarının karşılanması kadar onlara bu hizmeti sunacak olan yaşlı bakıcısının yaklaşımı, sevgi dolu ve arkadaş canlısı olmasıdır. Ankara Doğa DanışmanlıkYaşlı Bakıcısı Hizmeti sunarken ve personellerini seçerken öncelikli olarak bu hususların üzerinde durmaktadır.

Yaşlı bakımı, bakılacak kişinin herhangi bir hastalık durumunun olup olmaması, kişisel ihtiyaçlarını kendi karşılama gücü ve yetisine sahip olunması gibi kriterler çerçevesinde değerlendirilerek, her yaşlı birey için farklı planlar oluşturulmak üzere gerçekleştirilir.

GÖZÜNÜZ ARKADA KALMASIN

Bu Sayfaya Nasıl Ulaştılar:

  • yatilo yasli bakimi